Každý, kdo organizuje akce, má nejednu zkušenost, že občas je to s některými dětmi/lidmi prostě náročné… náročné…náročné.
Na tomto kursu získáte základní znalosti a několik praktických dovedností, které vám pomohou „nestandardní“ děti/lidi lépe pochopit a mít akci „pevněji v rukou“:
– základní teoretická exkurse: ADHD, Aspergerův syndrom, povahové zvláštnosti, nevychovanost prostá …, fyzická postižení, smyslové vady
– víte, co je NDD (Nature Deficit Disorder)? My v Brontosauru ano a v léčbě dosahujeme celosvětového prvenství :-).
– jak vytvořit na akci pravidla – názorná ukázka procesu: Jsou-li pravidla soužití a fungování společným dílem, je jich přiměřeně a někde viditelně visí, je snažší se dovolat jejich dodržování :-).
– modelové situace aneb pedagogika zážitkem. Pokud nám pošlete svoje otázky, příběhy a jiný autentický „materiál“ ze svého organizování či jiné praxe, bude výsledný program více váš :-).
Čas konání: sobota 19. 3. 2016, 9:30 – 16:00
Místo: Brno, Hvězdová 10
Lektorky: Lucka Lomičová & Eva Pavlíková (graduované psycholožky s životním nadhledem a zkušeností :-))
https://brontosaurus.cz/co-delame/kalendar-akci/detail/7950
Související:
http://www.adam.cz/clanek-2016030043-ndd-last-child-in-the-woods-posledni-dite-v-lese.html
#inkluze #integrace #socialnizaclenovani
#inkluze #socialnizaclenovani
Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.