* Vítězové 9. ročníku soutěže

Vydáno dne 27. 03. 2018 (540 přečtení)

Členové Československé obce legionářské se vydali v r. 2015 do jihovýchodního Polska po stopách čs. legionářů z České družinyV březnu 2018 se sešla porota, aby vyhodnotila nominace do 9. ročníku soutěže Má vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň. Soutěž má tři oblasti: Péče o památku, Kulturní dědictví a podpora tradic a Zahraniční partnerství. Vítězové se vyhlašují v kategorii jednotlivců a kolektivů.Porota vybrala tyto vítězné projekty:

1. PÉČE O PAMÁTKU

Z expozice Technického muzea LiberecJednotlivci: Ing. Jiří Němeček – za jeho projekt péče o technické památky na Liberecku, které vyústily v založení a provozování Technického muzea Liberec. Činnost muzea dokládají expozice od modelů autíček přes automobily, motocykly a kola až po textilní stroje Liberecka nebo tramvaje.
www.tmliberec.cz

2. KULTURNÍ DĚDICTVÍ a PODPORA TRADIC

Členové Československé obce legionářské se vydali v r. 2015 do jihovýchodního Polska po stopách čs. legionářů z České družinyJednotlivci: BcA. Michaela Caranová – za publikaci s názvem Hrací karty v archeologických nálezech Vladislavského sálu. Při rekonstrukci podlah sálu se ukázalo, že suché zásypy uchovaly velké množství předmětů, které jsou dokladem o společenském životě. Vedle desítek hracích karet, kostek a mincí byly objeveny i dýmky, drobné části oděvů, jako například knoflíky, korále, špendlíky a jehlice nebo ozdoby… které byly podrobeny výzkumu archeologů a pečlivě restaurovány.
www.novinky.cz/domaci/163611-vladislavsky-sal-odhalil-archeologum-nova-svedectvi-o-zivote-na-hrade.html

Znak spolku SvatoborKolektiv: spolek Svatobor – za dlouholetou péči o funerální architekturu – tedy laicky řečeno, byly z prostředků Svatoboru v minulosti financovány pomníky, pamětní desky a náhrobky českých spisovatelů, později se jednalo o rekonstrukci a údržbu Slavína na Vyšehradě.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Svatobor_(spolek)

3. ZAHRANIČNÍ PARTNERSTVÍ

Členové Československé obce legionářské se vydali v r. 2015 do jihovýchodního Polska po stopách čs. legionářů z České družinyKolektiv: Československá obec legionářská – za péči o hroby legionářů v zahraničí. Sami členové Čs. obce legionářské jako přínos své činnosti hodnotí ohlas čs. legií v médiích nebo projekt Legiovlak.
www.csol.cz/
www.csol.cz/domains/csol.cz/index.php/legiovlak

Slavnostní ocenění vítězů letos proběhne 12. května na Vyšehradě.

Tuto soutěž tradičně vyhlašuje Památková komora České republiky ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže a dalšími subjekty.

Zároveň vyhlašuje již 10. ročník soutěže, která bude mít uzávěrku 31. 12. 2018.

#mavlast

Celý článek | Informační e-mailVytisknout článek

© 2006 – 2018 by www.adam.cz/mavlast
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.