Celostátní portál mitkamjit.cz, který vznikl na jaře díky asociaci Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR, vylepšil svou náplň.

    Od nynějška kromě toho, že a nabízí nápady, návody a různé aktivity pro děti všeho věku, navíc nabízí pomoc s učením klíčových předmětů v aplikaci KAZ (Klub anonymních záškoláků).

    Vyluštěte si rébus z portálu mitkamjit.cz (SVČ / DDM) Domy dětí a mládeže a střediska volného času už na jaře přišly s nápadem, jak se spojit se svými dětmi alespoň na dálku. Portál Mít kam jít tak přináší spoustu zábavných, ale i vzdělávacích videí, návodů a aktivit jak tanečních, hudebních, vědeckých nebo třeba sportovních. Nyní tento portál začíná pomáhat i s učením.
    Pod záložkou KAZ – Klub anonymních záškoláků aneb pomůžeme vám s učením – je jednoduchý poptávkový formulář, kde zájemci z řad žáků základních škol vyplní pouze své jméno (může být i přezdívka) a e-mailový kontakt. Dále už jen vyberou předmět, se kterým potřebují poradit, a třídu, do které chodí.

    Tato poptávka se zobrazí všem 200 střediskům, která jsou v portálu registrována, a jakmile pedagog volného času, který bude schopen s daným předmětem pomoci, tuto poptávku přijme, s daným žákem se kontaktuje.

    Řešení rébusu z portálu mitkamjit.cz (SVČ / DDM) Schůzky budou následně probíhat na běžných internetových platformách pro on-line výuku (Zoom, MS Teams, Webex, Google Classroom atd.), tedy online z očí do očí, což je vždy vhodnější varianta než pouhá e-mailová komunikace.

    U zrodu této myšlenky jako i celého portálu Mít kam jít stál Libor Bezděk, předseda Sdružení a zároveň ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

    „Věřím, že tato aplikace pomůže všem těm, kteří se stydí či bojí zeptat svých učitelů nebo spolužáků a ani rodiče si s daným učivem neví rady. A protože pedagogové v našich zařízeních jsou mnohdy i učiteli s příslušnou kvalifikací, bude i tato forma distančního doučování veskrze odborná,“ říká Libor Bezděk, někdejší učite l zeměpisu a matematiky.


    Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR (SP DDM), je spolek, který hají zájmy středisek volného času, přispívá k jejich vzájemné spolupráci, udržuje a rozvíjí kontakty s dalšími subjekty v ČR i v zahraničí se stejným či obdobným zaměřením. Pracuje s dětmi, mládeží a dobrovolníky, pořádá a organizuje akce zájmového vzdělávání a dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a ostatních zájemců.

    Autor