Vévodkyně z Cambridge navštívila slavnostní schůzku vlčat v Kings Lynn District, aby s nimi oslavila 100 let činnosti vlčat.
Její Výsost se účastnila her, zdobení muffinů i obnovení vlčáckého slibu.
Cub Scouting – vlčata (skauting pro věkovou kategorii přibližně pro 6-11 let, pozn. red.) založili Robert Baden-Powell a Vera Barclay právě před 100 lety – 16. prosince 1916.
Více:
http://scouts.org.uk/news/2016/12/the-duchess-of-cambridge-celebrates-cubs100/
Proč právě vlčata?
Výchovný systém pro mladší chlapce měl být především hravý – proto byl zvolen jako průvodní příběh Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga. Mauglí – malé zatoulané lidské mládě se učí společně s bratříčky malými vlčky zákonům džungle i životu ve vlčí smečce – učí se základním dovednostem, jako poslouchat, hrát si, pozorovat, pohybovat se neslyšně, nebát se…
Příběh o Mauglím je i po stovce let stále živý a jako základ jej využívá většina skautských organizací na světě.
Mladší děvčata v mnoha zemích mají program poněkud odlišný a mají také různé názvy – u nás jsou to světlušky, u našich vodních skautů žabičky. Jinde ve světě jsou to například včelky, sedmikrásky, ve Velké Británii jsou to „brownies“… Zejména v Evropských zemích pokračuje v posledních letech trend smíšených oddílů chlapců a děvčat.
V mnoha zemích se ke skautskému hnutí mohou hlásit i předškolní děti, někde je nazývají třeba medvíďata nebo mobříci apod. U nás jsou to benjamínci.