Již 3. ročník charitativního pochodu „Šlapeme násilí na paty“ se uskuteční v sobotu 24. září 2016 v Divoké Šárce v Praze 6.
Jedná se o sportovně-společenskou akci na podporu obětí domácího násilí. „Naším cílem je ukázat, že domácí násilí není tabu, a zároveň získat prostředky na přímou pomoc jeho obětem,“ říká za pořadatele – neziskové centrum ACORUS – Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky. Dodává: „Výtěžek ze startovného použijeme v plné výši na odborné služby pro osoby ohrožené domácím násilím, které zdarma poskytujeme v našem azylovém domě a v ambulantní poradně“.
Všichni, kdo mají rádi procházky přírodou a chtějí přispět na dobrou věc, se mohou postavit na start v kempu Džbán kdykoliv mezi 11:00 a 13:00 hodinou. Minimální charitativní startovné je 150,- Kč, děti do 15 let neplatí. Na startu účastníci obdrží symbolický náramek a děti kartičku na razítka, která budou sbírat na stanovištích za splnění úkolů na šestikilometrové rodinné okružní trase. Zdatnější chodci se mohou vydat na „turistickou“ okružní trasu o délce 11 kilometrů, která je novinkou letošního ročníku pochodu.
Záštitu nad pochodem i letos převzal starosta Prahy 6 Mgr. Ondřej Kolář, patronem je herec David Matásek. Na odpoledne je od 14 hodin v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu, který zahájí cvičitelka a moderátorka Hana Kynychová. Na podiu se pak vystřídají divadlo Rolnička a amatérská hudební uskupení Acapella Všelijak a The Conditionals. V kempu účastníci naleznou stánek Policie ČR, kde budou mít možnost získat informace od policistů z oddělení prevence a konzultovat případné individuální dotazy s policejním psychologem. Návštěvníci také budou moci vyzkoušet zábavné pokusy na stánku Věda nás baví, výtvarnou dílničku pro děti nebo workshop Rugby Club Tatra Smíchov.
Zájemci se mohou registrovat již nyní na stránkách www.acorus.cz. Na prvních 100 on-line zaregistrovaných účastníků čekají v den pochodu dárky od sponzorů. Loňský ročník pochodu „Šlapeme násilí na paty“ přilákal přes 400 účastníků, kteří Šárkou ušli „proti domácímu násilí“ 2500 kilometrů. Na pomoc obětem se vybralo celkem 67.105 Kč.
Centrum ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím již téměř 20 let. V roce 2015 jeho pomoc vyhledalo 1500 lidí, kteří se dovolali na krizovou linku 283 892 772, využili služeb ambulantní poradny v pražských Holešovicích či nalezli útočiště v azylovém domě s utajenou adresou. “ „Je důležité o domácím násilí mluvit. Čím je více společnost vůči tomuto tématu otevřená, tím více obětí se odhodlá řešit svou tíživou situaci a vyhledá odbornou pomoc,“ dodává Iveta Wollerová z centra ACORUS.
#domacinasili