Česká republika se dlouhodobě drží na horních příčkách žebříčku délky mateřské dovolené. Kromě finanční podpory v podobě mateřské ženy dostávají i rodičovský příspěvek, přičemž doba čtyř let, po kterou ho lze čerpat, patří k nejdelším v Evropě. To spolu s omezenou nabídkou částečných úvazků vede k tomu, že matky s dětmi zůstávají doma poměrně dlouho a návrat zpět do práce bývá obtížný.

    Ženy, které se rozhodnou zůstat doma, často během mateřské zjistí, že by se rády do práce vrátily, ať už kvůli vyšším příjmům, kolektivu nebo možnosti na chvíli „vypnout“ od péče o potomka. V Česku je však nabídka částečných úvazků velmi omezená, a tak většinou stojí před volbou buď, anebo…

    Kompromisním řešením může být průběžné zapojování žen během mateřské dovolené…

    Více:
    http://www.novinky.cz/kariera/379368-pracujici-matky-znaji-cenu-casu-zamestnavatelum-se-vyplati.html

    #inkluze #integrace #socialnizaclenovani

    #inkluze #socialnizaclenovani

    Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.

    Autor