Představujeme vám Jezulátko v unikátním rouchu – je totiž zdobeno symboly světového (ale i českého) dívčího skautingu.
Celkem má Jezulátko k dispozici asi 200 oblečků, jedním z nejstarších je dar císaře Ferdinanda z roku 1650 nebo šatičky od císařovny Marie Terezie. Soška se převléká asi jednou za měsíc, roucho, jež pro ni řádové sestry zvolí, souvisí s církevními svátky, které na tu dobu připadají.
České skautky věnovaly jezulátku šatičky jako poděkování za konec druhé světové války. Bylo to v době, kdy se chystalo vydání Špalíčku Mikoláše Alše. Skautka, vybraná na mezinárodní setkání skautů v USA v r. 1948, měla ssebou vzít jako dárek anglický výtisk Špalíčku se snímkem Jezulátka, oblečeného do šatiček se symbolikou dívčího skautingu. Návrh vytvořil architekt Břetislav Štorm. Vycházel přitom z podoby znaku dívčího skautingu – zlatého trojlístku na modrém pozadí. Dvě hvězdy symbolizují zákon a slib, žebro – střelka kompasu ukazuje cestu vzhůru, plameny symbolizují lásku k lidem. Výšivku vytvořila Křesťanská akademie, náklady hradily skautky z výnosu finanční sbírky.
Kopie Jezulátka ve skautských šatičkách jela s delegací českých skautů a skautek také do Chile na 19. světové skautské Jamboree na přelomu let 1998-1999. V Chile, podobně také na Filipínách, je totiž Pražské Jezulátko velmi ctěno a adorováno.
Skautské šatičky nosívá Jezulátko (pokud na ně v tom množství oblečků přijde řada) obvykle na přelomu února a března – sestry Karmelitky je převlékají na 22. února, skautský svátek Dne zamyšlení(dříve u nás nazývaný Dnem sesterství); nosí je pak obvykle do Masopustního úterý, aby na Popeleční středu již bylo oblečeno v postních, fialových barvách.
Jezulátku se v r. 2009 při své návštěvě České republiky přišel poklonit i papež Benedikt XVI. a věnoval mu pozlacenou korunku s perlami a mušlemi.