Netradiční oslavu Dne dětí si pro čtyři desítky dětí z Dobré Vody u Toužimi připravili plzeňští skauti a skautky z oddílu Vločka. Program vznikl ve spolupráci s občanským sdružením Český západ, které v místní převážně romské komunitě působí. Den plný sportovních a tvořivých aktivit přilákal i mnoho starších sourozenců a rodičů. Na všechny zájemce čekaly překážky na vysokých i nízkých lanech, střelba z luku, velká skákací síť, obří puzzle, bludiště nebo malování na obličej a více než desítka dalších stanovišť.
Program Dne dětí probíhal od 10 do 16 hodin v lese a na louce v blízkosti Dobré Vody. Děti zde měly příležitost na dvaceti různých stanovištích vyzkoušet nejen svou odvahu, mrštnost a sílu, ale i svou tvořivost a představivost při plnění netradičních úkolů. Za úspěšné splnění aktivity dostávali všichni do hracích karet razítka, která na konci dne mohli vyměnit za drobné odměny. Téměř všechny děti také využily možnost nechat si pomalovat obličej pestrými motivy květin a zvířat. Zatímco děvčata dávala přednost motýlům a květům, kluci se proměňovali raději v tygry a pavoučí muže. „Skauti měli program velice pěkně připravený a dokázali zaujmout všechny děti, ale i dospělé. Například lanové překážky ve výšce osmi metrů zdolávaly nejdříve jen malí kluci, pak se odhodlala i děvčata, a nakonec si je se stejným nadšením vyzkoušelo i mnoho odvážlivců z řad rodičů a starších sourozenců,“ popisuje Eva Haunerová z Českého západu, která do Dobré Vody skauty pozvala. „Velice si vážíme toho, že skauti do Dobré Vody za dětmi přijeli a moc jim za to děkujeme. Děti tak měly možnost vyzkoušet mnoho nového a poznat i nové kamarády,“ shrnuje přínos akce Eva Haunerová, která by do Dobré Vody skauty ráda pozvala i napřesrok.
Občanské sdružení Český západ působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi. Zde v rámci projektu Komunitní práce v Dobré Vodě a okolí na Toužimsku nabízí nebo zprostředkovává práci, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé, zajišťuje individuální doučování dětí nebo poskytuje sociální služby. Mezi největší úspěchy sdružení patří výrazné snížení nezaměstnanosti v Dobré Vodě. Projekt sdružení je financován Evropskou unií a Karlovarským krajem v rámci grantového schématu „Podpora sociální integrace v Karlovarském kraji“ Společného regionálního operačního programu. Filosofií Českého západu již od roku 2002 je, že nedělá práci za druhé, ale snaží se o podporu samotných členů komunity takovým způsobem, aby naopak dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a postupně uměli brát své životy do vlastních rukou.