Romský taneční kroužek z Dobré Vody předvede ve dnech 8. – 10. května své umění na Jarních dnech otevřených dveří v Zahradě Teplá vedle Kláštera premonstrátů Teplá. Na této největší zahradnické akci v Karlovarském kraji vystoupí členové kroužku od pátku do neděle hned několikrát. Během krátkých vstupů zatančí nejen romské tance, ale předvedou také hip-hop nebo břišní tance. Zájemci si také budou moci ve stánku zakoupit výrobky textilní dílny občanského sdružení Český západ, jenž romský kroužek v Dobré Vodě organizuje.
„Děvčata a chlapci nejrůznějšího věku z Dobré Vody se schází v sídle Českého západu několikrát do měsíce, aby trénovali různé tance na romskou, latinskoamerickou, hip-hopovou, ale i orientální hudbu,“ přibližuje náplň kroužku Klára Berkyová z Českého západu, která se jeho vedení věnuje již pět let. „Na této akci v Zahradě Teplá budeme letos tančit již počtvrté a doufáme, že diváky naše vystoupení zaujme,“ uzavírá svým přáním Klára Berkyová. Návštěvníci akce se mohou těšit vždy mezi 9. a 17. hodinou i na další doprovodný program jako je například velká módní přehlídka, setkání s hercem Jiřím Krytinářem, divadelní představení pro děti, ukázky vazby květin nebo ochutnávky bylinkových čajů.
Český západ organizuje v Dobré Vodě i další volnočasové programy pro romské děti a mládež. Jedná se o tvořivé nebo sportovní programy, které učí dívky a chlapce aktivně a tvořivě využívat volný čas. Tyto aktivity jsou zároveň i prevencí sociálně patologických jevů, jakými mohou být kriminalita, záškoláctví, šikana nebo drogová závislost. Mezi tradiční programy v Dobré Vodě patří keramický kroužek, kroužek angličtiny, fotbalový kroužek, různé tvořivé dílny nebo výlety do přírody a za kulturou. Taneční kroužek, stejně jako ostatní volnočasové aktivity, je financován ze zdrojů EU – programu Transition Facility, který podporuje vzdělávání romských dětí a mládeže prostřednictvím mimoškolních aktivit.
Občanské sdružení Český západ působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi a okolí. Zde nabízí nebo zprostředkovává zaměstnání, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy, zajišťuje individuální doučování dětí, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé a zapojuje občany do veřejného života. Mezi největší úspěchy sdružení patří výrazné snížení nezaměstnanosti v Dobré Vodě.
Principem práce Českého západu již od roku 2002 je, že nedělá práci za druhé, ale snaží se o podporu samotných členů komunity takovým způsobem, aby naopak dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a postupně uměli brát své životy do vlastních rukou. Činnost Českého západu dnes už nemá jen čistě lokální význam, ale zvyšuje se také jeho význam celospolečenský. Sdružení je často uváděno jako příklad dobré praxe v práci s romskou menšinou a podílí se i na vytváření metodiky řešení problematiky romských lokalit v ČR.