Silvestrovský čas může mnohé lákat k bujarým oslavám na počest uplynulého či nadcházejícího roku, avšak na sklonku roku 2011 se našli i takoví, kteří jej chtěli strávit trochu jinak. Těm z nich, kteří se nám přihlásili, jsme od 28. 12. do 1.1. poskytli na ZŠ Sedmikráska v Rožnově pod Radhoštěm potřebný „Prostor“.

    Stejnojmenné akce se zúčastnilo třináct mladých lidí ve věku od 15 do 31 let, dva z nich přijeli jen na poslední den loňského roku a čtyři z nich se mohli honosit titulem organizátor.

    „Prostor“- silvestrovská výprava sdružení Život trochu jinak„Prostor“- silvestrovská výprava sdružení Život trochu jinak Program pro účastníky byl spíše volnější, kromě her, jež byly zaměřeny fyzicky, společensky, strategicky i kreativně, jsme navštívili místní bazén, prohlédli si dřevěné městečko a nechyběl ani silvestrovský výšlap na kopec, pod nímž Rožnov leží.

    Organizaci posledního večera jsme záměrně předali do rukou účastníkům, kteří si s tímto úkolem hravě – a to doslova – poradili.
    Asi bych to neměl říkat, ale schovávaná poslepu v budově školy… to je něco, co si člověk jen tak nevyzkouší.

    „Prostor“- silvestrovská výprava sdružení Život trochu jinak „Prostor“- silvestrovská výprava sdružení Život trochu jinak: schovávaná poslepu Poslední den nás čekala už jen reflexe a úklid, který jsme překvapivě snadno zvládli.
    Na závěr dodám, že i naše spánková tabulka tentokrát dopadla vcelku dobře: „vítěz(ka)“ naspal(a) 18 hodin, což je o 5,5 hodiny více, než měl vítěz loňský.

    Sdružení Život trochu jinak připravuje různé integrační aktivity nejen pro své členy, ale i pro další mladé lidi se zrakovým či tělesným postižením i bez něj z celé republiky.

    Více o sdružení najdete na www.zivotjinak.cz

    o. s. Život trochu jinak, www.zivotjinak.cz

    #inkluze #socialnizaclenovani

    #inkluze #socialnizaclenovani

    Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.

    Autoři