Nezisková organizace Český západ zve své příznivce na 3. ročník benefičního plesu s názvem Velká filmová noc.
Ples, na kterém jsou vítány stylové kostýmy inspirované filmovým světem, se koná v pátek 5. dubna od 19 hodin v Regionálním dobrovolnickém centru Totem, Kaznějovská 51 v Plzni na Košutce. K tanci a poslechu bude hrát plzeňská kapela Girl Talk. Výtěžek plesu bude použit na volnočasové aktivity dětí ze sociálně vyloučených lokalit. Organizace Český západ v letech 2009 až 2012 provozovala v centru Plzně dobročinný obchod BUŤI.
„Celý ples se ponese v duchu světa filmu. Kromě plzeňské kapely Girl Talk na plese zahraje a zazpívá filmové hity také kytarista Marek Fajfr. V rámci plesu se bude soutěžit o nejlepší kostým a vítěz získá poukaz na nákup v SecondHelp v hodnotě 1000 Kč. Zda účastníci půjdou za některou filmovou postavu či vymyslí jiný originální kostým související s filmem, je čistě na nich,“ představuje ideu plesu Jana Nyergesová z Českého západu. „Chybět nebude také vystoupení romského tanečního souboru z Dobré Vody a originální půlnoční překvapení. O pestré občerstvení se postará nekuřácká kavárna Seraf,“ doplňuje informace o plese Jana Nyergesová.
Vstupenky na ples je možné zakoupit v předprodeji v obchodě Seraf v Rooseveltově ulici 15 v Plzni. Základní vstupné stojí 150 Kč a VIP vstupné pro ty, kteří chtějí Český západ podpořit vyšší částkou, je 200 Kč. Zbylé vstupenky je možné zakoupit před zahájením plesu přímo na místě.
Výtěžek z plesu bude použit na vybavení nízkoprahového klubu pro děti a mládež, který Český západ provozuje v Toužimi na Karlovarsku. Odpolední klub slouží dětem, které po skončení školy čekají na autobus domů. Spolu s asistentkami si zde mohou napsat domácí úkoly, zúčastňovat se připravovaných tvořivých programů a her nebo využívat počítač.
Konání plesu podpořili: Divadlo Alfa, občanské sdružení Ledovec, Západočeské muzeum, Second Help, zpěvačka Vlaďka Bauerová, kapela Sedm nedostatečných, Liman sport, Koření od Antonína, Polévkárna Supa Supa, Vegetarian Bistro Satyr, KWS Kuboušek vodní sporty, obchod Paní Dýně a řada dalších.
Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Služetín, Pěkovice, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnávání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou. Organizace se hlásí k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem, je držitelem značky Ethnic Friendly zaměstnavatel. V Dobré Vodě dále provozuje vlastní textilní a keramickou dílnu.
Více informací o činnosti organizace lze získat na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz, kde je možné si v e-shopu zakoupit široký sortiment výrobků dílen.
#sociální začleňování #inkluze #Český západ
#inkluze #socialnizaclenovani
Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.