Kamarádky a kamarádi,
Třebíč je s malými přestávkami tradičním RVVZkovým městem i městem CVVZkovým.
Na výměnu zkušeností s velkým C na začátku jste mohli do Třebíče dorazit poprvé v roce 1996. To se nám ani nesnilo o webové stránce, bylo připraveno asi 20 programů a přihlášky jste posílali poštou… Přijelo vás tenkrát 620.
Podruhé – v roce 2005 – se nás sešlo více než 1000 a CVVZka probíhala ve dvou školách… To už začala fungovat internetová doména www.cvvz.cz (i když zásluhy a spuštění přihlašování na webu je potřeba připsat Bobrovi na CVVZ 2002 v Praze), ale zároveň jsme se, pomocí symboliky větrného mlýna, snažili vrátit ke kořenům naší práce s dětmi.
Ale dost nostalgie.
Letošní CVVZ bude – po těch osmi letech – zase trochu jiná. Chceme využít naše bohaté zkušenosti, ale přinést i něco nového. Kostka ke kostce… Člověk k člověku…
Zveme vás do Třebíče na víkend 15. – 17. listopadu.
Jsme si dobře vědomi toho, že máme dohromady nekonečné množství odlišností. Nekonečné množství různě velkých a různě barevných kostek. Pojďme si společně zahrát tetris… Pojďme společně dát kostku ke kostce… Pojďme postavit z kostek společnou stavbu nazvanou CVVZ… Pojďme společně naplnit myšlenky Galénova přátelství rozrůzněných… Věřím, že se v Třebíči potkáme. Moc se na vás těšíme.
Tatanka
No, a Tatanky jsme se zeptali:
Jak jsou daleko přípravy?
V tuhle chvíli se dá říct, že začínáme finišovat. Na webu máme stovku programů – což je základ každé CVVZky – a věříme, že se ještě přihlásí další účastníci. V tuhle chvíli připravujeme hlavně rituály a upomínkový předmět, který bude na CVVZ k dostání. Je toho hodně, ale snažíme se, aby všechny informace byly zveřejněny včas, a aby bylo vše připraveno, jak má.
Jaký upomínkový předmět chystáte?
To bych si nechal jako překvapení. Jen prozradím, že to je předmět, který je spojen s Třebíčí a její historií…
Co chystáte na CVVZ nového?
Je toho celkem dost. Vyberu tedy jen pár příkladů, které považujeme za zásadní. Věřící účastníci se mohou těšit na mši svatou, která proběhne v rámci programu CVVZky. Připravujeme také dětský koutek. Chceme tam vyjít vstříc lektorům i účastníkům, kteří mají malé děti a nemají pro ně doma hlídání. Po památkách UNESCO provede zájemce přímo starosta města MVDr. Pavel Heřman. Je toho hodně, takže se nedá všechno vyjmenovat.
Kolik lidí CVVZku připravuje?
Celkem budeme mít více než stovku organizátorů. V nejužším štábu je nás osm. V těchto dnech se už scházíme docela často, „ponorka“ ale zatím nehrozí.
Na co speciálně bys chtěl účastníky pozvat?
Kromě kvalitních programů, které jsou základním kořením, a kromě největší herny deskových her, která je zajímavým doplněním, pochopitelně na zlatý hřeb akce a tím je sobotní koncert skupiny HOP-TROP.
Co je potřeba pro účast na CVVZce v Třebíči udělat?
Je to celkem jednoduché. Stačí se na webu www.cvvz.cz zaregistrovat a zaplatit účastnický poplatek. Pak už si každý může, kostku po kostce, poskládat svůj CVVZkový program a těšit se na spoustu stejně naladěných lidí, kteří do Třebíče přijedou.
Tatanky se ptala Eva Fruhwirtová
#cvvz
Na akci CVVZ – Celostátní vzájemná výměna zkušeností se jednou ročně dobrovolně setkávají vedoucí působící v malých i velkých organizacích, spolcích a klubech. Posláním CVVZ je vytvářet prostor pro komunikaci názorových proudů v práci s dětmi a mládeží ve volném čase, vyhledávat závažná témata a společné problémy a nastiňovat jejich možná řešení, udávat směr v práci NNO, popularizovat problematiku na veřejnosti a v médiích. Více informací najdete v tématickém okruhu CVVZ na ADAM.cz – www.adam.cz/cvvz.html.