Rekapitulace letošního ročníku Bambiriády a rozbor postřehů, námětů a připomínek, které k němu pořadatelé měli – to byl hlavní smysl neformální schůzky, jež se uskutečnila 16. září 2014 v Praze.
Sešla se na ní desítka zástupců organizačních týmů ze zapojených měst i z Centrálního bambiriádního štábu České rady dětí a mldeže (ČRDM). „Většinu těch (bambiriádních) měst jsme projeli, v podstatě se nám tamní akce líbily a nezaznamenali jsme na nich z našeho pohledu žádné velké nedostatky,“ shrnul za vedení České rady její předseda Aleš Sedláček. Společně s projektovou manažerkou Bambiriády Blankou Liškovou přítomným poděkoval za nasazení, s jakým své akce pořádali.
„Díky za to, jak Bambiriáda probíhá: v některých městech je vidět, jak jsou lidé z organizačních štábů ještě takoví neopotřebovaní a nadšení; setkání s nimi bylo příjemné. Pro mě je vždy milým osvěžením v tom shonu, který člověk zažívá před a během Bambiriády . Obzvlášť v v malých městech je velmi povzbuzující vidět, jak funguje spolupráce daného města, obce pořadateli. To je třeba případ Blanska,“ podotkl Aleš Sedláček.
V jeho pracovně, kde schůzka probíhala, potom došlo na obvyklé „kolečko“, při kterém se všichni přítomní, držíce se tématu setkání, k Bambiriádě 2014 vyjádřili. Mluvilo se přitom o návštěvnosti akcí, o problémech s penězi, o zkušenostech se zájmem místních politických reprezentací, ale třeba i o návštěvách, které na akci přijely z ciziny.
„Já pořád ještě beru Bambiriádu jako sjednocující činitel, jako možnost udělat něco společně v našem městě,“ nechala se slyšet zástupkyně šumperského organizačního štábu Jana Valová. „Díky Bambiriádě spolu pořádající organizace vlastně musejí mluvit, což beru jako strašně pozitivní záležitost, protože my v Šumperku nemáme jinak žádný takový ´kulatý stůl´, kde bychom se sešli. A tady se sejdeme na společných schůzkách – a neprobíráme na nich jenom Bambiriádu…“
Náchodský bambiriádní bard Gerd Weinlich, který tým svých spolupracovníků vedl v přípravné fázi akce nejprve ze zahraničí, soudí, že stmelující prvek Bambiriády má případ od případu jinou váhu. „Každá organizace to má asi nastavené trošku jinak, některá se asi potřebuje více kamarádit, některá to nepotřebuje. Ale letos nás tam (v bambiriádním areálu v Náchodě) bylo patnáct organizací; stavem jsme tedy dolů nešli, a akce proběhla úplně stejně jako jindy. Aktivity, které vždycky připravujeme, jsme také letos udělali. Co se týče finanční stránky, tak letos to s námi vypadlo bledě, ale díky tomu že se ta akce uskutečnila v květnu, a my žádáme na nadaci města, na kraj atakdále, někdy v únoru, dokonce i v prosinci, tak mají dost času na to si to promyslet, sejít se všechny ty rady, které to schvalují…“
„V Ostravě jsme museli přejít na nové místo, protože tam, kde jsme dělali Bambiriádu tři, čtyři roky nazpátek, se začala renovace… Nové místo je kousíček od toho původního, zase v ostravském Bielském lese, což je takové centrum největšího obvodu – nechtěli jsme do sídliště, chtěli jsme zůstat někde u lesa… A jelikož bylo krásné počasí, tak nám letos Bambiriáda v Ostravě perfektně vyšla. Ten prostor je velký, máme pronajatou louku od soukromníka a je nám k dispozici tak, že jsme schopni využívaný prostor zvětšovat a zmenšovat podle toho, kolik se nám přihlásí organizací, s tím nemáme problém. Držíme se počtem plus-mínus kolem čtyřicítky organizací, letos přibylo pár nových, které v minulosti nebylo, což nás potěšilo,“ přiblížil dění ve svém městě zástupce Ostravy.
Kromě dojmů z šestnáctého ročníku známé akce přišla řeč i na administrativní záležitosti, a to včetně plnění podmínek plynoucích pro pořadatele ze smluvních vztahů. Termín konání Bambiriády v roce 2015 zatím stanoven nebyl.