Na slavnostní vernisáži výstavy Pražské hravé Velikonoce dne 16. 3. 2018 v 15:00 hodin budou vyhlášeni vítězové Soutěže o nejhezčí kraslici.
Kraslice musí být zhotovena technikami a vzory vycházejícími z tradice udržované na území Čech a Moravy. Vítězné kraslice budou vystaveny v hlavní budově Muzea hl. m. Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 do 3. 4. 2018.
Muzeum hlavního města Prahy zve na vernisáž venkovní výstavy „Stromovka“, která se koná v úterý 13. března 2017 v 17:00 hodin v hlavní budově muzea, Na Poříčí 52, Praha 8.
Muzeum hlavního města Prahy připravilo od 25. února 2018 webovou výstavu Únor 1948 v Praze
Muzeum hlavního města Prahy připravilo při příležitosti 70. výročí komunistického státního převratu v Československu on-line výstavu Únor 1948 v Praze. Výstava bude prezentována od 25. února 2018 na webových stránkách Muzea hl. m. Prahy.
Výstava přibližuje cestu k tragickému milníku novodobých československých dějin, který stojí na prahu totalitního režimu, a předznamenává tak průběh celé druhé poloviny 20. století. Jejím záměrem je představit události v Praze během vyhroceného politického dění ve dnech 20.–25. února 1948. Tyto dny vyplnila vládní krize vyvolaná jednáním o sérii případů zneužívání bezpečnostních složek tehdejšími komunisty. Ta nakonec pod tlakem politických represí vyústila v rozhodnutí prezidenta Edvarda Beneše přijmout demisi ministrů tří nekomunistických stran a potvrdit návrh předsedy vlády Klementa Gottwalda na složení nové komunistické vlády.
Šestidenní cyklus je zde představen dobovými fotografiemi, reprodukcemi vybraných textových dokumentů a v menší míře úryvky denního tisku. Webová výstava přitom sleduje události únorového dění ve dvou rovinách: v té první je pozornost obrácena především k veřejnému dění v centru Prahy, zejména k manifestacím, projevům komunistických představitelů a k činnosti ozbrojených složek Lidových milicí v pražských ulicích. V té druhé je zachyceno jednání tehdejší politické reprezentace, ať již na celostátním sjezdu závodních rad v Průmyslovém paláci, na schůzi Ústředního akčního výboru Národní fronty nebo na Pražském hradě při setkání předsedy vlády Klementa Gottwalda s prezidentem Edvardem Benešem
25. února 1948.
Celkový rámec výstavy doplňuje série dobových plakátů, na nichž je tzv. „Vítězný únor“ prezentován jako předmět dobové propagandy v průběhu následujících 40 let.