Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových ve spolupráci s KC Zahrada a festivalem Vyšehrátky Vás srdečně zve na den dětí nazvaný
EVROPA XS: ZEMĚ-NEZEMĚ OČIMA DĚTÍ
který se uskuteční dne 31. 5. 2009 od 11:00 do 16:00 hodin v Museu Kampa v Praze na Malé Straně.
Připadá vašim dětem prohlídka uměleckých děl nudná, zbytečně dlouhá a poněkud málo akční?
Zkuste společně poslední květnové odpoledne zajít do Musea Kampa! V rámci oslav Mezinárodního dne dětí pro Vás bude připraven bohatý interaktivní program (nejen) o umění a dějinách Evropy.
Museum Kampa
Nejbližší přednášky: 10. 2. Picasso v Praze; 17. 2. Miró; 24. 2. Dalí a české umění.
Přednášky začínají vždy v 19.00 v prostorách Musea Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1. Přednáší Prof. PhDr. Pavel Štěpánek, Ph.D., který je uznávaným znalcem hispánského umění.
Podrobnosti na:
http://www.museumkampa.cz/cs/Prednasky-a-kurzy-28.htm
Až do 20. ledna bude ve výstavní síní tzv. konírny k vidění výstava INTIM/ITA v současné francouzské fotografii.
Výstava „Tváře – fragmenty“ je výběrem imaginativních portrétů Jindry Vikové z let 2006–2008, které jsou vytvořeny jako závěsné asambláže.
Můžete samozřejmě navštívit také stálé expozice obrazů Františka Kupky, plastik Otto Guttfreunda a sbírku Středoevropského moderního umění.
Museum Kampa
Otevírací doba: denně od 10 do 18 hodin, včetně pondělků.
U Sovových mlýnů 2, 118 00 Praha 1, Malá Strana
Je první červnová neděle a v Museu moderního umění Kampa to barevně vře. Asi zas nějaký letní happening? Při bližším ohledání zjišťujeme, že se tu hemží a rojí děti, i ty docela malinké s mámami a někdy táty, ohánějí se výtvarným náčiním, malují po velkých kartonech po zemi nebo dychtivě čekají, až jim slečny z muzea či maminky nebo nadšení dobrovolníci nalíčí na tvář obličej oblíbeného zvířátka nebo květinu nebo úplnou abstrakci. Ty větší si vytvářejí svůj nový obličej samy. Černošská dívka se vyfotila s „Ženou na slunci“ a vrátila se k malování obličeje. Už tam nemá místečko volné. Možná k tomu má blíž než ostatní.
Kdo se bojí umění? Možná tak trochu my všichni. Moderní a současné umění se nám nějak záhadně odcizilo a stalo se doménou malé skupiny „zasvěcenců“: historiků a teoretiků umění, kurátorů sbírek a jiných znalců. Umění je tady ale pro všechny, od malých dětí, přes teenagery, dospěláky od učitelů po ekonomy, až po ty nejstarší, seniory, pamětníky.