Browsing: Předpisy

Za neočkování dětí hexavakcínou hrozí i pokuty.
Když se rodiče vyhnou tomu, nechat očkovat potomka, potrestají podle lékařů i sami sebe: potomka pak nemohou poslat do školky nebo na tábor.

Více:
http://www.denik.cz/z_domova/hexavakcina_ockovani_pokuty20090217.html

Co je vlastně hexavakcína?
Infanrix hexa (hexavakcína) je očkovací látka proti, jak už označení napovídá, šesti dětským nemocem, a to proti:
• záškrtu
• tetanu
• černému (dávivému) kašli
• hepatitidě B
• dětské obrně
• a proti onemocněním způsobeným bakterií Haemophilus influenzae typu B.

Je to šetrná vakcína (vhodná i pro děti s poruchami imunity), která dětem ušetří tři injekce v prvních dvou letech života a celkový počet očkování sníží o sedm při zachování očkovacího schématu (je započítáno i očkování proti dětské obrně podávané na lžičce).

Více např. na:
http://www.vasedeti.cz/clanky.php?clanek=1854

Tábor Klubu Pathfinder Většina státních orgánů, zejména pak ministerstva, nelení a produkuje velké množství zákonných a podzákonných norem, které nám pak (většinou aniž by si to tvůrce vůbec uvědomoval) komplikují běžný život v oddíle. Také proto se pracovní skupina Stát ČRDM celoročně vůbec nenudí a dělá vše, co je možné, aby některé předpisy pozměnila k lepšímu či získala příznivý výklad pro jejich aplikaci ve sdruženích.
Od letošního roku se zavádějí regulační poplatky ve zdravotnictví. Podle zákona se vztahuje placení poplatku i na děti do 18 let

Tábor TOM Chippewa 2007 Táborová činnost znamená nejenom nesmazatelné zážitky pro dospělé i dětské účastníky, ale také nesmazatelné stopy v podobě různých odpadů v okolní přírodě. Sdružení dětí a mládeže se chovají k přírodě ohleduplně a často do základu svých pedagogických programů mají zasazenu filosofii vztahu k přírodě.
Přesto je otázka odpadů, doprovázející nejrůznější lidskou činnost, nepochybně důležitá a neunikla pozornosti zákonů a těch, kteří na dodržování zákona dohlížejí. Minulý rok vzbudila zájem veřejnosti novelizace zákona 254/2001 o vodách.

Je léto, a zatímco rodiče a prarodiče chodí dál do práce, děti mají volno. Některé děti se účastní letních táborů, ti starší se chystají na puťák nebo do zahraničí… Sportují, chodí na výlety nebo na plovárnu. Mnozí si chtějí přivydělat na brigádě, pomáhají na zahradě, chalupě či při zemědělských pracích. Ještě stále zbývá šest týdnů prázdnin, a tak si připomeňme, co udělat, aby se nic nestalo.

Pohled ven... Před nedávnem jste si jistě se zájmem přečetli sloupek s názvem Dialog o lejnu, a zvláště jeho přílohy.
Ale příběh o latrínách má pokračování.

Lesní správa, zřejmě pod tlakem svých nadřízených, zdánlivě ustoupila. Její souhlas je však podmíněn pěti klíči. Jako v pohádce. Klíče drží v rukou odbor životního prostředí, hygienické stanice, odbor výstavby místní obce, orgán státní správy lesa a správce vodního zdroje.

Tomáš Novotný V uplynulých týdnech jsem vedl jménem národní rady korespondenci s Lesy ČR stran opravdu intimní záležitosti, totiž latrín polních. Proč?

Dostal jsem několik podnětů od oddílů tomíků a woodcrafterů. Lesáci, se kterými se tyhle oddíly utkaly v nerovném boji, preferují namísto latrín ohavná wc toi toi… Pronajmi, zaplať, dvakrát denně čisti, zhnusni si místo táboření plastovou ohavou, plať za vyvážení… Že pak jezdí do lesa těžká auta, že se rozrývají meze, cesty? Nevadí, hlavně když kadíme podle norem!

Zdá se, že centrální úřady, totiž ředitelství Lesů ČR i ministerstvo zemědělství, jsou tradičnímu způsobu likvidace našich exkrementů naopak nakloněny, respektive šalamounsky se odvolávají na možnost výjimek. Jiné to bude asi na nižších článcích, na lesních správách, kde leckdy sedí méně osvícení lidé. Proto v (případě potřeby) chutě argumentujte, milí táboroví vedoucí, přiloženými dopisy. Tahle válka je mazlavá a nevoní, ale my ji musíme vyhrát!

Tomáš Novotný
předseda Asociace turistických oddílů mládeže a člen pracovní skupiny Stát při ČRDM

Kliknutím zobrazíte dopis České rady dětí a mládeže Lesům ČR, dopis Lesů ČR České radě dětí a mládeže, a dopis Ministerstva zemědělství České radě dětí a mládeže.

Liga lesní moudrosti - tábor na Kosím potoce 2004 Několikrát jsme se setkali s problémem, kdy oddíl, kmen nebo jiná skupina dětí a mládeže chtěl tábořit na pozemku soukromého zemědělce, stejně tak jako v předešlých letech. Zemědělec jejich činnost podporoval, v podstatě od nich nechtěl ani žádné peníze za pronájem louky. Najednou se zalekl, protože mu na regionální zemědělské agentuře řekli, že podle metodiky Ministerstva zemědělství (dále jen Mze) nemůže pobírat zemědělskou dotaci, protože na části jeho pozemku bude stanový tábor.